وب سما

مقایسه درجه کیفیت انواع نهال آلو

مقایسه درجه کیفیت انواع نهال آلو
5/5 - (1 امتیاز)

بهتر است بدانید یکی از درختان و ارقام نهال میوه‌ای که دارای باردهی متفاوتی هستند نهال آلو بوده که هر یک از واریته‌های آن دارای سطح کیفی مختلفی است؛ به گونه‌ای که برخی ارقام مصارف خوراکی معمولی دارد، برخی جنبه تجاری و صادراتی دارد و…

 لذا در این مقاله قصد داریم شما را با این انوع و نژاد متنوع برای نهال آلو از نظر کیفیتی آشنا سازیم با ما همراه باشید.

تعدادی از روش ها برای بهبود کیفیت مادرخوارکی و تکثیر های آلوها وجود دارد. این شامل روش های مثل انتخاب گیاهان مرغوب به عنوان مادرخوارک، کمپوست یا کود ارگانیک استفاده شده در خاک، و انتخاب نوع خاک مناسب و فرآوری آن می شود. به همین دلیل، قبل از انتخاب نهال آلو، بهتر است با کشاورز محلی یا متخصصین باغبانی مشورت کنید تا بهترین گزینه برای منطقه خود را انتخاب کنید.

نهال آلو شابلون، گونه‌ای تجاری و سودآور

از جمله ارقام نهال آلویی در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از باغداران قرار گرفته است نهال آلو شابلون است که دارای میوه‌ای سیاه و مایل به قرمز است که از ارزش غذایی بالایی برخوردار می‌باشد این گونه از نهال آلو شابلون به دلیل قدرت رشد عالی که دارد باعث شده تا مراکز بسیار زیادی فروش نسبتا بالایی را در این نمونه‌ها داشته باشند از طرفی سازگاری این گونه از نهال‌های آلو با مناطق مختلف ایران از سازگاری بالایی برخوردار بوده و میوه آن از باردهی و مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار است که در ادامه مقایسه‌ای را با انواع دیگر نهال آلو در این راستا خواهیم داشت.

مقایسه درجه کیفیت انواع نهال آلو

مقایسه درجه کیفیت انواع نهال آلو

بررسی 2 مورد از کیفیت نهال آلو

  • نهال آلو بخارا
  • نهال آلو برقانی
به جذابیت و اهمیت این مطلب هم دقت کنید
دوره جامع آموزش حسابداری

قابل توجه است نهال آلو بخارا به دلیل سازگاری بالایی که با مناطق و استان‌های سردسیری و کوهستانی دارد منجر شده تا افراد باغدار این مناطق خرید نهال آلو را از نوع با کیفیت بخارا به انجام برسانند میوه این دسته از نهال آلو به رنگ زد بوده و دارای طعمی شیرین و آبدار است به همین خاطر استان‌های شمال غربی کشور مانند:

مطالب مهم: https://paliznahal.ir/product-category/plum/

 ارومیه و زنجان این دسته از نهال آلو را به کاشت می‌رسانند به دلیل این که بسیار از نظر کیفیتی بالا هستند و باردهی مطولوبی را برای کشاورزان به همراه دارند.

  نهال آلو دیگری که امروزه از بازار عالی برخوردار است نهال آلو برغانی می‌باشد که از نظر کیفیت رشدی بسیار بالا هستند به این دلیل که از عمر 20 الی 25 ساله برخوردار می‌باشند و هر ساله در هر هکتار 100 الی 200 کیلو گرم میوه را خواهد داشت به همین خاطر به عنوان یک نهال تجاری و ارزشمند در سطح کشور شناخته شده و آن را از برترین نهال آلو با کیفیت رتبه‌بندی کرده‌اند.

درجه کیفیت نهال آلو سانتریزه

یکی از برترین ارقام نهال آلویی که از درجه کیفیتی بسیار بالایی برخوردار هست نهال آلو سانتریزه بوده که به عنوان گیاه بومی چین و ژاپن شناخته می‌شود که آن را به نهال آلو جنگلی هم می‌شناسند لازم است بدانید بدانید عمر اقتصادی این دسته از درختان تا حدود 30 سال بوده است و در برابر محیط سرد و کوهستانی بسیار سازگاری دارند به همین خاطر اگر در چنین مناطقی ساکن هستید بهتر است از این نوع نژاد نهال آلو استفاده داشته باشید.

به جذابیت و اهمیت این مطلب هم دقت کنید
آیا هوش مصنوعی ترسناک است

 از طرفی میوه این دسته از نهال آلو سانتریزه از طعم فوق العاده و خاصی برخوردار است و بسیاری از مراکز درمانی طب سنتی از میوه این نهال استفاده می‌کنند. این نمونه از درختان از سال دوم کشا شروع به باردهی می‌کنند و این امر موجب شده تا فروش نهال آلو در این نژادیعنی سانتریزه افزایش چشم‌گیری را داشته باشد همچنین قیمت نهال آلو از این دسته نسبت به دیگر انواع خود از هزینه کم‌تری برخوردار می‌باشد.

مقایسه کیفیت نهال آلو سیاه و نهال آلو کالیفرنیایی

اگز جز آن دسته از باغدارانی هستید که در مناطق معتدل ساکنید و خاک زمین‌های شما به صورت حاصل‌خیزی است بهتر است از نهال آلو سیاه برای کشت استفاده داشته باشید لازم است بدانید که درجه کیفی نهال آلو سیاه نسبت به الو بخارا بسیار بالا بوده و باعث شده تا این درختان و نهال‌های آلو سیاه را به عنوان یک محصول تجاری بشناسند.

  این گونه پربازده از سال دوم بعد از کاشته شدن شروع به باردهی می‌کند و منجر شده تا از برترین نهال آلو از نظر کیفیتی شناخته شود.

بیشتر بدانید:

https://potravinarstvo.com/journal1/index.php/potravinarstvo/article/view/1469/1635

 یکی دیگر از نهال‌های آلویی که از نظر درجه کیفیتی بالا هستند نهال آلو کالیفرنیای بوده است که این نوع هم بعد از گذشت 2 سال باردهی خود را آغاز می‌کنند همچنین سازگاری این درختان با محیط یردسیری بسیار بالاتر از محیط گرم و نیمه گرم می‌باشد لذا می‌توانید برای خرید نهال آلو با مجموعه پالیز نهال ارتباط حاصل کنید و سفارشات خود را به انجام برسانید.

مقایسه درجه کیفیت انواع نهال آلو

مقایسه درجه کیفیت انواع نهال آلو

نتیجه‌گیری

همانطور که در این مقاله گفته شد اکثر نژادهای نهال آلو از نظر درجه کیفیتی در رتبه بسیار بالایی برخوردار هستند و به عنوان درختان میوه تجاری در سطح جهان شناخته می‌شوند، همچنین دریافتیم که هر نهال آلویی برای این که از باردهی مرغوبی برخوردار باشد باید آن را در محیط و مناطقی به کاشت رساند که با آن سازگاری بالایی را داشته باشد از طرفی بتواند کیفیت خود را در این زمینه به خوبی حفظ نماید.

به جذابیت و اهمیت این مطلب هم دقت کنید
رفع مشکل کارااکترها و سیمبل های CR و LF در نرم افزار notpad ++

 با توجه به توضیحاتی که گفته شد شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی و شماره‌ای که در انتها سایت اورده شده است ارتباط بگیرید و سفارشات خودتان را با اطمینان خاطر به انجام برسانید همچنین مجوعه پالیز نهال با داشتن نیم قرن سابقه توانسته است مروغوب‌ترین نهال آلو را با بالاترین کیفیت در نژادهای مختلف در اختیار شما قرار دهد.

تماس با پالیز نهال:

09144501007

09144501008

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *