کتاب

معرفی برترین ناشران کتاب های دانشگاهی

معرفی برترین ناشران کتاب های دانشگاهی
5/5 - (1 امتیاز)

انتخاب کتاب از گذشته تاکنون یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان بوده است. همیشه دانشجویان برای انتخاب کتاب هایی که اساتید معرفی کرده اند، به دنبال برترین ناشران کتاب دانشگاهی هستند. بعضی از انتشارات هستند که در زمینه چاپ کتاب های دانشگاهی فعالیت دارند، بنابراین لازم است که دانشجویان و حتی اساتید عزیز، این ناشران را بشناسند. اگر می خواهید در این زمینه اطلاعات به دست آورید و در مورد منابع دانلود کتاب های دانشگاهی چیزی بدانید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی برترین ناشران کتاب دانشگاهی

معرفی برترین ناشران کتاب های دانشگاهی
معرفی برترین ناشران کتاب های دانشگاهی

در ادامه نگاهی به برخی از ناشران کتاب های دانشگاهی می اندازیم.

انتشارات جنگل

همه دانشجویانی که در حوزه زبان انگلیسی فعالیت دارند، انتشارات جنگل را به خوبی می شناسند. این انتشارات در زمینه زبان انگلیسی، بیزینس، زبان آلمانی، فرهنگ لغت و همچنین کتاب هایی در زمینه موفقیت فعالیت دارد. این مجموعه با داشتن دستگاه های به روز و مدرن، می تواند کتاب هایی با کیفیت بالا تولید کند. بنابراین اگر رشته شما زیر مجموعه رشته های زبان خارجی است، می توانید کتاب های خود را از این انتشارات تهیه کنید.

انتشارات چتر دانش (برای کتاب های رشته های حقوقی)

نشر چتر دانش در زمینه انتشارات کتاب های رشته‎های حقوقی فعالیت دارد و به عنوان یکی از برترین ناشران کتاب های دانشگاهی در این رشته است. یکی از ویژگی های مثبت این انتشارات این است که به بررسی نیازهای دانشجویان می پردازد و با توجه به این موضوع، کتاب هایی در زمینه رشته های دانشجویی چاپ و منتشر می کند.

انتشارات صفار

انتشارات صفار در شرق تهران قرار دارد و جزء برترین ناشران کتاب های دانشگاهی است. این انتشارات در زمینه کتاب های آموزشی، ریاضی، علوم طبیعی و… فعالیت دارد. در هر رشته هایی که دانشجو هستید، می توانید کتاب های دانشگاهی فیزیک، فنی و مهندسی و حسابداری را از این انتشارات تهیه کنید.

به جذابیت و اهمیت این مطلب هم دقت کنید
راهنمای خرید کتاب کمک درسی

انتشارات سمت (بهترین ناشر دانشگاهی گروه انسانی)

این انتشارات فعالیت خود را از سال 1363 شروع کرد و طی این سال ها بیش از 40 میلیون کتاب منتشر و توزیع کرده است. انتشارات سمت در زمینه نشر کتاب های رشته انسانی فعالیت دارد. بد نیست بدانید که واژه سمت مخفف عبارت «سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی» است. این ناشر، در زمینه تولید برخی از کتاب های این رشته برای کشورهای خارجی از جمله آذربایجان، تاکستان، افغانستان و … فعالیت دارد.

ناشران کتب دانشگاهی
ناشران کتب دانشگاهی

انتشارات دانشگاه تهران

انتشارات دانشگاه تهران فعالیت خود را از سال 1325 شروع کرد و به عنوان یک ناشر تخصصی در زمینه چاپ کتاب دانشگاهی است. طی تمامی این سال ها، این انتشارات 5000 جلد کتاب منتشر و توزیع کرده است.

نشر کتاب دانشگاهی

نشرکتاب دانشگاهی از برترین لیست ناشران کتاب دانشگاهی است که تقریبا همه دانشجویان آن را می شناسند. معمولا کتاب ‎های این انتشارات در حوزه معماری، فنی مهندسی، اقتصاد، حسابداری و… است. بنابراین اگر در این رشته تحصیل می کنید، می توانید به راحتی کتاب های خود را از نشر کتاب دانشگاهی تهیه کنید.

نشر کتاب دانشگاهی
نشر کتاب دانشگاهی

نشر نگاه

نشر نگاه هم یکی از برترین و شناخته شده ترین ناشران کتاب است که خیلی از افراد آن را می شناسند. این نشر در زمینه تخصصی داستان، رمان، شعر، هنر، تاریخ، مفاخر ادبی و … فعالیت دارد. حتی اگر دانشجو نیستید و خواندن این دسته از کتاب ها برایتان جذابیت دارد، می توانید کتاب های خود را از نشر نگاه خریداری کنید.

نشر ثالث

انتشارات ثالث در سال ۱۳۷۵ هجری شمسی فعالیت خود را شروع کرد و در حوزه های مختلف ادبیات، دین، تاریخ، فلسفه، علوم اجتماعی، روان شناسی و … فعالیت دارد. این انتشارات حتی در عرصه ملی و بین المللی هم فعالیت دارد.

به جذابیت و اهمیت این مطلب هم دقت کنید
راهنمای خرید کتاب کمک درسی

نشر نیماژ

این انتشارات، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ شروع کرد و توانسته است محبوبیت زیادی در این زمینه به دست آورد. نشر نیماژ در ابتدا فعالیت خود را به صورت تخصصی در زمینه شعر شروع کرد، اما امروزه، به داستان نویسندگان معاصر ایرانی و خارجی هم می پردازد.

نشر ققنوس

گروه انتشاراتی ققنوس
گروه انتشاراتی ققنوس

اگر دانشجو هستید و یا اینکه اهل کتاب خواندن باشید، احتمالا تا به حال نام «نشر ققنوس» را شنیده باشید. این انتشارات فعالیت خود را از سال 1356 شروع کرد که در ابتدا نام آن «کتاب فروشی امیر» بود و پس از آن به انتشارات ققنوس تبدیل شد و امروزه در زمینه ایران شناسی، ادبیات جهان، تاریخ، رمان و داستان، فلسفه، تاریخ، جامعه شناسی، حقوق، روان شناسی و پزشکی فعالیت دارد. امیرحسین زادگان، موسس نشر ققنوس بوده است. این را هم اضافه کنیم که نشر ققنوس در زمینه نشر کتاب کودکان و نوجوانان هم فعالیت دارد.

نشر شاپرک

نشر شاپرک بیش از 14 سال است که در زمینه استخراج کتاب از پایان‌نامه، چاپ کاتالوگ، پایان‌نامه، بروشور و … فعالیت دارد. این انتشارات با دستگاه های دیجیتال به یکی از انتشارات مطرح در کشور تبدیل شده است.

نشر مرکز

نشر مرکز هم یکی دیگر از انتشارات ایرانی است که فعالیت خود را از سال 1364 شروع کرد و عمده فعالیت آن در زمینه تاریخ، مسائل سیاسی و فلسفه است.

نشر فرهنگ معاصر

نشر فرهنگ معاصر یکی از قدیمی ترین انتشارات ایرانی است و اولین کتاب منتشر شده توسط این انتشارات، فرهنگ دو جلدی مرحوم حییم است. از آثار نشر فرهنگ معاصر می توان به فرهنگ معاصر پویا، فرهنگ دانشگاهی آلمانی، فارسی، مجموعه دانش معاصر، فرهنگ های عربی و فرهنگ های فرانسه اشاره کرد.

به جذابیت و اهمیت این مطلب هم دقت کنید
راهنمای خرید کتاب کمک درسی

دقت داشته باشید که هرکدام از این انتشارات گفته شده، به این دلیل که محبوب و معروف هستند؛ در لیست بهترین انتشارات کتاب دانشجویی قرار دارند، اما به غیر از این لیست نامبرده شده، برخی از انتشارات هستند که کتاب های بسیار خوبی چاپ کرده اند، اما معروف و شناخته شده نیستند. بنابراین نمی توان با قطعیت گفت که یک کتاب از یک انتشارات خوب است و کتاب دیگر از انتشارات دیگری، بد است!

سخن پایانی

در این مطلب،  برترین ناشران کتاب های دانشگاهی را معرفی کردیم. همان طور که گفته شد، اگر دانشجو هستید، برای تهیه کتاب های درسی خود لازم دارید که برترین ناشران را در این زمینه بشناسید. شما می توانید کتاب های دانشگاهی در زمینه حقوق، ادبیات، کتاب ‎های کمک درسی، کنکوری، و .. را از فروشگاه های اینترنتی کتاب سفارش دهید. این فروشگاه ها پلتفرم جامع خرید آنلاین و همچنین منابع دانلود کتب دانشگاهی هستند که می توانید هزاران کتاب تخصصی و دانشگاهی را بر اساس دسته بندی مورد نظر در این سایتها انتخاب کنید و آن را در اختیار داشته و مطالعه کنید.

 اگر سوالی هم در این زمینه دارید می توانید با شماره های موجود در وب سایتها تماس بگیرید و راهنمایی لازم را از کارشناسان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *