تصمیمی دشوار برای آماده کردن google برای آینده از زبان مدیر اجرایی گوگل

بازدید: 127 بازدید
تصمیمی دشوار برای آماده کردن ما برای آینده از زبان مدیر اجرایی گوگل
5/5 - (1 امتیاز)

با درود به دوستان نیک گروه وبسما

چند وقت پیش ( تغریبا 1 سال ) خبری از گوگل به گوشمان رسید که 12000 هزار نیرو خود را به حالت تعلیق درآورده است .

یعنی عملا اخراج کرده و با عنوان تصمیمی دشوار برای آماده کردن google برای آینده به گوش همه رساند.

حالا با بررسی ما و توضیحات از زبان مدیر اجرایی گوگل  ( Sundar Pichai  (CEO of Google and Alphabet به موضوع اصلی این اتفاق رسیدیم . 

در ادامه با ما باشید تا توضیحات کامل را متوجه شوید و نمایش گوگل برای این 12000 نیروی متخصص .

Sundar اوایل ابتدا ایمیل زیر را برای کارمندان Google ارسال کرد.

تصمیمی دشوار برای آماده کردن ما برای آینده از زبان مدیر اجرایی گوگل
تصمیمی دشوار برای آماده کردن ما برای آینده از زبان مدیر اجرایی گوگل

کارمندان گوگل، 

چند خبر سخت ( منظور اتفاقات و تغیرات هست ) برای به اشتراک گذاشتن با شما عزیزان  دارم. ما تصمیم گرفتیم نیروی کار خود را تقریباً 12000 نقش کاهش دهیم ( یعنی اخراجشون کنن ) .

ما قبلاً یک ایمیل جداگانه برای کارمندان در ایالات متحده که تحت تأثیر قرار گرفته اند ارسال کرده ایم. در کشورهای دیگر، به دلیل قوانین و رویه های محلی ( یعنی قوانین هر کشور برای گوگل متفاوت هست )، این روند طولانی تر خواهد بود.

این به معنای خداحافظی با افراد فوق‌العاده با استعدادی است که برای استخدام آنها سخت تلاش کرده‌ایم و دوست داشتیم با آنها کار کنیم.

برای آن عمیقا متاسفم. این واقعیت که این تغییرات زندگی کارمندان Google را تحت تأثیر قرار می‌دهد، بر من سنگینی می‌کند ( احتمالا داره گریه میکنه ) ، و من مسئولیت کامل تصمیم‌هایی را که ما را به اینجا رسانده است، بر عهده می‌گیرم.

در دو سال گذشته دوره هایی از رشد چشمگیر را شاهد بوده ایم. برای تطبیق و تقویت آن رشد، ما برای یک واقعیت اقتصادی متفاوت از واقعیتی که امروز با آن روبرو هستیم استخدام کردیم. ( منظور این هست که با دیدی متفاوت در ابتدا برای رشد بیشتر نیروهاشو رو استخدام کردن اما با مسائل پیش اومده جدید نمیتونن ادامه بدن )

من به دلیل قدرت این اتفاق ( یعنی این که این اتفاق بزرگی هست که پیش رو دارن ) ، ارزش محصولات و خدمات و سرمایه گذاری اولیه ما در هوش مصنوعی، به فرصت عظیمی که پیش روی ماست، مطمئن هستم.

برای همراهی با آن، باید انتخاب های سختی داشته باشیم. بنابراین، ما بررسی دقیقی را در زمینه‌ها و عملکردهای محصول انجام داده‌ایم ( منظور خدماتی هست که گوگل ارائه میدهد ) تا اطمینان حاصل کنیم که افراد و نقش‌های ما ( یعنی شغلهایی که دیگر کاربردی نداشته و حذف شدن )  با بالاترین اولویت‌های ما به عنوان یک شرکت همسو هستند. شغلهایی که حذف می‌کنیم منعکس‌کننده نتیجه آن بررسی است.

این تصمیمیات و موارد اجرایی  در سراسر Alphabet، تولیدات و محصولات ، زیر مجموعه ها ، سطوح و مناطق مختلف شرکت اعمال میشود .

خطاب به کارمندان Google که ما را ترک می‌کنند: از اینکه سخت تلاش می‌کنید برای کمک به مردم و کسب‌وکارها در همه جا متشکریم. کمک های شما بسیار ارزشمند بوده است و ما از آنها سپاسگزاریم.

در حالی که این انتقال آسان نخواهد بود، ما از کارمندان در حالی که به دنبال فرصت (شغل های دیگر)  بعدی خود هستند، حمایت خواهیم کرد.

نیرو هایی که در امریکا بودند این موارد رو جداگانه دریافت میکنند:

ما در طول دورهحقوق کامل (حداقل 60 روز) به کارمندان پرداخت خواهیم کرد.
ما همچنین یک بسته انفصال از 16 هفته حقوق به اضافه دو هفته برای هر سال اضافی در Google ارائه خواهیم داد و حداقل 16 هفته واگذاری GSU را تسریع خواهیم کرد. ( خدمات بیکاری و درمانی و موارد مشابه  )
ما پاداش های 2022 و زمان تعطیلات باقی مانده را پرداخت خواهیم کرد.
ما 6 ماه مراقبت های بهداشتی، خدمات کاریابی و پشتیبانی مهاجرت را برای افراد آسیب دیده ارائه خواهیم داد.

در خارج از ایالات متحده، ما از کارمندان مطابق با شیوه های محلی پشتیبانی خواهیم کرد. ( یعنی کارمندان خارج از امریکا بر طبق قوانین اون کشور خدمات اضافی بهشون میدن )

به عنوان یک شرکت تقریباً 25 ساله، ما مجبوریم چرخه های اقتصادی دشواری را پشت سر بگذاریم. این لحظات مهمی هستند که تمرکزمان را بیشتر کنیم، پایه هزینه‌هایمان را دوباره مهندسی کنیم و استعداد و سرمایه‌مان را به سمت بالاترین اولویت‌هایمان هدایت کنیم.

محدود بودن در برخی زمینه ها به ما این امکان را می دهد که روی برخی دیگر شرط بندی کنیم. سال‌ها پیش، چرخش این شرکت به سمت هوش مصنوعی منجر به پیشرفت‌های پیشگامانه در کسب و کار ما و کل صنعت شد.

به لطف آن سرمایه گذاری های اولیه، محصولات Google بهتر از همیشه هستند. و ما در حال آماده شدن برای به اشتراک گذاشتن برخی از تجربیات کاملاً جدید برای کاربران،( یعنی به روی کار آمد هوش مصنوعی )  توسعه دهندگان و مشاغل نیز هستیم. ما با هوش مصنوعی در سراسر محصولات خود فرصت قابل توجهی در پیش روی خود داریم و آماده هستیم که جسورانه و مسئولانه به آن نزدیک شویم.

همه این کارها ادامه ” توجهی درست به غیرممکن ها ” است که از ابتدا هسته اصلی فرهنگ ما بوده است. وقتی امروز به اطراف گوگل نگاه می کنم، همان روحیه و انرژی را می بینم که تلاش های ما را هدایت می کند. به همین دلیل است که من نسبت به توانایی ما در انجام ماموریتمان، حتی در سخت ترین روزهایمان، خوشبین هستم. امروز قطعا یکی از آنهاست.

من مطمئن هستم که شما سوالات زیادی در مورد اینکه چگونه به جلو حرکت خواهیم کرد دارید. ما دوشنبه یک تالار شهر را سازماندهی خواهیم کرد. برای جزئیات، تقویم خود را بررسی کنید. تا آن زمان، لطفاً مراقب خود باشید زیرا این اخبار دشوار را جذب می کنید. به عنوان بخشی از آن، اگر به تازگی روز کاری خود را شروع کرده اید، لطفاً امروز از خانه کار کنید.

-ساندار

مطالعه بیشتر