متفرقه

مدرک آیلتس بهتر است یا تافل؟ انتخاب شما کدام است؟

مدرک آیلتس بهتر است یا تافل؟ انتخاب شما کدام است؟ به عنوان یک دانشجوی بین المللی یا یک حرفه ای که به دنبال کار یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان است، شرکت در آزمون مهارت انگلیسی اغلب یک الزام...
5/5 - (4 امتیاز)

مدرک آیلتس بهتر است یا تافل؟ انتخاب شما کدام است؟

به عنوان یک دانشجوی بین المللی یا یک حرفه ای که به دنبال کار یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان است، شرکت در آزمون مهارت انگلیسی اغلب یک الزام محسوب می شود. دو آزمون معروف آیلتس و تافل از جمله این آزمون هاست که برای سنجش توانایی فرد در استفاده و درک انگلیسی طراحی شده اند. زبان آموزان برای آموزش زبان انگلیسی در مشهد و اطلاعات بیشتر درباره این دو آزمون می توانند به آموزشگاه های معتبر مراجعه کنند تا بیشتر برای مهاجرت و یا سفرهای تفریحی آماده شوند.

همچنین اگر به دنبال مدرکی معتبر در این حوزه هستید، برای کسب آمادگی آزمون آیلتس، شرکت در دوره آیلتس مشهد گزینه مناسبی است. برای پاسخ به سوال مدرک آیلتس بهتر است یا تافل؟ باید نکاتی را در مورد هر یک از آزمون ها بررسی کنیم.

آشنایی با آزمون های آیلتس و تافل

آیلتس و تافل آزمون های استانداردی هستند که برای اندازه گیری مهارت زبان انگلیسی افراد غیر بومی ایجاد شده اند. هر دو آزمون توانایی فرد در خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن به زبان انگلیسی را اندازه گیری می کنند. این آزمون ها برای اهداف آکادمیک و حرفه ای استفاده می شوند و توسط دانشگاه ها، کالج ها و نهادهای دولتی در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شوند.

به نظر شما مدرک آیلتس بهتر است یا تافل؟

برای پاسخ به سوال دریافت مدرک آیلتس بهتر است یا تافل؟ باید بگوییم که انتخاب بین آیلتس و تافل به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اهداف شما، موسسه یا برنامه ای که برای آن درخواست می دهید و کشوری که قصد تحصیل یا کار در آن را دارید.

اگر برای یک دانشگاه یا کالج در ایالات متحده درخواست می دهید، آزمون تافل ممکن است گزینه بهتری باشد. با این حال، اگر برای تحصیل در دانشگاه یا کالج در بریتانیا، استرالیا و کانادا درخواست می دهید و یا قصد مهاجرت یا کار در یک کشور انگلیسی زبان را دارید، آزمون آیلتس گزینه مناسب تری است. به طور کلی تحقیق در مورد الزامات موسسه یا برنامه ای که برای آن درخواست می دهید و انتخاب آزمونی که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، ضروری است.

به جذابیت و اهمیت این مطلب هم دقت کنید
How to choose follower panel free, for the best results

تفاوت بین آزمون های آیلتس و تافل

مدرک آیلتس بهتر است یا تافل؟ انتخاب شما کدام است؟ به عنوان یک دانشجوی بین المللی یا یک حرفه ای که به دنبال کار یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان است، شرکت در آزمون مهارت انگلیسی اغلب یک الزام...

مدرک آیلتس بهتر است یا تافل؟ انتخاب شما کدام است؟ به عنوان یک دانشجوی بین المللی یا یک حرفه ای که به دنبال کار یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان است، شرکت در آزمون مهارت انگلیسی اغلب یک الزام…

در حالی که هر دو آزمون، مهارت انگلیسی را اندازه گیری می کنند، تفاوت هایی بین این دو آزمون وجود دارد. آزمون آیلتس دو فرمت دارد: ماژول های آکادمیک و عمومی (جنرال)، در حالی که آزمون تافل تنها یک فرمت دارد.

دانشجویانی که به دنبال تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند، نیاز به مدرک آیلتس آکادمیک خواهند داشت. در حالی که آیلتس عمومی برای افرادی طراحی شده است که به دنبال مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان هستند یا برای کسانی که می خواهند تجربه کاری در یک شرکت را به دست آورند.

از سوی دیگر، آزمون تافل برای سنجش مهارت انگلیسی افراد غیر بومی که می خواهند در مقطع کارشناسی یا ارشد در یک موسسه انگلیسی زبان تحصیل کنند، طراحی شده است. این آزمون مهارت های زبانی مورد نیاز در یک محیط دانشگاهی را ارزیابی می کند و توسط بیش از 11 هزار دانشگاه و موسسه در بیش از 150 کشور جهان پذیرفته می شود. پیش از پاسخ به سوال مدرک آیلتس بهتر است یا تافل، باید هر دو آزمون را بررسی کرد.

کدام یک بیشتر شناخته شده است؟

هر دو آزمون آیلتس و تافل به طور گسترده توسط دانشگاه ها، کالج ها و نهادهای دولتی در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده اند. در ایالات متحده، آزمون تافل در مقایسه با آزمون آیلتس در دانشگاه ها و کالج ها بیشتر شناخته و پذیرفته شده است. در مقابل، آزمون آیلتس در کشورهای انگلستان، استرالیا و کانادا به طور گسترده ای مورد تایید است.

به جذابیت و اهمیت این مطلب هم دقت کنید
پلتفرمی رایگان و مدرن برای کسب درآمد بیشتر از زمان

گرفتن مدرک آیلتس آسان تر است یا تافل؟

آزمون آیلتس و تافل تفاوت هایی در ساختار سوالات دارند. برای مثال سوالات تافل چند گزینه ای بوده در حالی که آیلتس طیف متفاوتی از سوالات را دارد. همچنین آزمون تافل کامپیوتری و تایپی است در حالی که آزمون آیلتس در حوزه نوشتاری دست نویس بوده و در حوزه مکالمه به صورت حضوری توسط ممحتن انجام می شود.

با این حال سطح دشواری هر دو آزمون ذهنی است و به سطح مهارت انگلیسی و آشنایی فرد با فرمت آزمون بستگی دارد. آزمون آیلتس اغلب از نظر بخش خواندن و نوشتن آسان تر در نظر گرفته می شود، در حالی که آزمون تافل از نظر بخش شنیداری و گفتاری آسان تر به نظر می رسد.

بین تافل و آیلتس کدام یک گران تر است؟

هزینه آزمون آیلتس و تافل بسته به کشور و مرکز آزمون متفاوت است. به طور کلی، آزمون آیلتس کمی گران تر از آزمون تافل است.

مدرک آیلتس بهتر است یا تافل؟ انتخاب شما کدام است؟ به عنوان یک دانشجوی بین المللی یا یک حرفه ای که به دنبال کار یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان است، شرکت در آزمون مهارت انگلیسی اغلب یک الزام...

مدرک آیلتس بهتر است یا تافل؟ انتخاب شما کدام است؟ به عنوان یک دانشجوی بین المللی یا یک حرفه ای که به دنبال کار یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان است، شرکت در آزمون مهارت انگلیسی اغلب یک الزام…

کدام یک برای اهداف آکادمیک بهتر است؟

هر دو آزمون آیلتس و تافل برای سنجش مهارت انگلیسی افراد در یک محیط دانشگاهی طراحی شده اند. با این حال، آزمون تافل بیشتر به سمت زبان انگلیسی آکادمیک است و توسط بیش از 11 هزار دانشگاه و موسسه در سراسر جهان پذیرفته می شود.

از سوی دیگر، آزمون آیلتس توسط بیش از 10 هزار موسسه در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است و توسط اکثر دانشگاه ها و کالج ها در انگلستان، استرالیا و کانادا پذیرفته می شود. آزمون آیلتس همچنین مهارت های زبانی مورد نیاز در یک محیط کاری را اندازه گیری می کند و آن را به گزینه ای مناسب برای کسانی که به دنبال استخدام در کشورهای انگلیسی زبان هستند، تبدیل می کند.

به جذابیت و اهمیت این مطلب هم دقت کنید
عوامل تاثیر گذار بر قیمت طراحی سایت

کدام یک برای مقاصد مهاجرتی بهتر است؟

هر دو آزمون آیلتس و تافل توسط مقامات مهاجرت در کشورهای انگلیسی زبان پذیرفته می شوند. با این حال، آزمون آیلتس جنرال به طور خاص برای افرادی طراحی شده است که به دنبال مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان هستند. این آزمون توانایی فرد را برای برقراری ارتباط موثر در موقعیت های روزمره ارزیابی می کند و مهارت های زبانی مورد نیاز برای محیط های اجتماعی و محیط کار را می سنجد.

فرصت های شغلی بهتر: آیلتس یا تافل کدام بهتر است؟

هر دو آزمون آیلتس و تافل توسط کارفرمایان کشورهای انگلیسی زبان به رسمیت شناخته می شوند. با این حال، آزمون آیلتس اغلب توسط کارفرمایان در بریتانیا، استرالیا و کانادا ترجیح داده می شود. دلیل آن هم این است که آزمون آیلتس مهارت های زبانی مورد نیاز در یک محیط کاری را اندازه گیری می کند و آن را به گزینه ای مناسب برای کسانی که به دنبال استخدام در کشورهای انگلیسی زبان هستند، تبدیل می کند. پس با این تفاسیر نمی توان به طور دقیق و مشخص گفت که مدرک آیلتس بهتر است یا تافل.

جمع بندی: مدرک آیلتس بهتر است یا تافل؟

اگر همچنان تردید دارید که مدرک آیلتس بهتر است یا تافل؟ باید گفت که هر دو آزمون آیلتس و تافل به طور گسترده توسط دانشگاه ها، کالج ها و نهادهای دولتی در سراسر جهان شناخته و پذیرفته شده اند. انتخاب بین این دو آزمون به اهداف شما، موسسه یا برنامه مهاجرتی که برای آن درخواست می دهید و کشوری که قصد تحصیل یا کار در آن را دارید، بستگی دارد. با آمادگی و تمرین مناسب، می توانید در هر دو آزمون موفق شوید و کلید موفقیت در فعالیت های تحصیلی و حرفه ای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *