متفرقه

چطور تبدیل به یک پشتیبان وردپرس حرفه ای و پولدار شویم؟!

5/5 - (7 امتیاز)

چطور تبدیل به یک پشتیبان وردپرس حرفه ای و پولدار شویم؟!

وردپرس، یکی از قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) در دنیای وب است و از آن برای ساخت وب‌سایت‌های شخصی، تجاری و حرفه‌ای استفاده می‌شود. همه ی وب سایت ها بعد از راه اندازی نیاز به پشتیبانی دارند. درست به همین دلیل است که تقاضای خدمات پشتیبانی سایت وردپرسی زیاد است و شرکت های مختلف خدمات وردپرس هم اقدام به ارائه پکیج پشتیبانی سایت وردپرسی می کنند. شما هم می توانید از این راه درآمد خوبی کسب کنید و پولدار شوید! اما چه نکاتی را باید برای تبدیل شدن به یک پشتیبان حرفه ای وردپرس رعایت کنیم؟ در این مطلب از وب سما به نقل از پنتازوم می خواهیم توصیه های حرفه ای داشته باشیم تا بتوانید یک پشتیبان حرفه ای وردپرس فعالیت داشته باشید و پروژه های پولساز بگیرید! همراه ما باشید.

چطور پشتیبان سایت وردپرس حرفه ای شویم؟

کسب و کارها نیاز به پشتیبان سایت دارند زیرا ، داشتن یک پشتیبانی حرفه ای برای مدیریت سایت وردپرس ضروری است. با داشتن یک پشتیبان فنی کسب و کار ها می توانند در مواجهه با مشکلات ناگهانی مانند حملات نفوذ، اشکالات فنی یا از دست رفتن داده‌ها، به سرعت و بدون از دست دادن اطلاعات مهم، وب‌سایت خود را بازیابی کنند.

پشتیبان سایت

برای تبدیل شدن به یک پشتیبان حرفه‌ای برای ارائه خدمات به سایت های وردپرسی، اولین قدم این است که با روش‌ها و ابزارهای مورد نیاز آشنا شوید. شما می‌توانید با مطالعه منابع آموزشی متعدد درباره وردپرس، بیشتر با این CMS پرطرفدار آشنا شوید. یکی از بهترین سایت های آموزشی برای اینکه بتوانید روی موضوع وردپرس تسلط پیدا کنید، https://wordpress.org است. در این سایت در مورد افزونه ها، مشکلات متداول وردپرس و نحوه رفع آن ها توضیح داده شده است.

7 نکته امنیتی که پشتیبان وردپرس باید رعایت کند!

یک پشتیبان وردپرس برای اطمینان از امنیت و سلامت وب‌سایت‌ها باید به موارد امنیتی متعددی توجه کند.یکی از مهم‌ترین نکات امنیتی برای پشتیبان وردپرس، بروزرسانی منظم وب‌سایت به آخرین نسخه وردپرس، قالب وافزونه‌ها و پلاگین‌ها است. این بروزرسانی‌ها اغلب حاوی پیشرفت‌های امنیتی هستند که از مشکلات سایت جلوگیری می‌کنند. همچنین، استفاده از پلاگین‌های امنیتی مانند Wordfence یا Sucuri کمک می‌کند تا وب‌سایت شما از حملات نفوذ محافظت شود و در صورت وقوع حمله، نقاط ضعف را شناسایی کرده و آنها را تقویت کند. یکی از موارد مهم در حفظ امنیت سایت وردپرس مدیریت دسترسی‌ها و نقش های کاربری است. این موضوع به ویژه در ابتدای تحویل یک پروژه پشتیبانی سایت وردپرس باید چک شود و فقط افراد مورد تایید دسترسی مدیرکل وردپرس را داشته باشند.

امنیت وردپرس

البته، الزامات امنیتی برای یک پشتیبان وردپرس بسیار مهم است. در ادامه چند نکته کلیدی در این زمینه آورده شده است:

  1. بروزرسانی منظم هسته اصلی وردپرس، افزونه ها و قالب: با بروزرسانی هر یک از این موارد اطمینان حاصل می کنید که باگ های امنیتی قبلی باعث نمی شوند تا سایت هک یا دچار مشکل شود.
  2. استفاده از افزونه‌های امنیتی وردپرس: با توجه به قالب و بررسی افزونه های امنیتی یک مورد را برای سایت انتخاب نصب و پیکربندی کنید. افزونه‌های امنیتی مانند Wordfence یا Sucuri برای شناسایی و پیشگیری از حملات نفوذ حملات توصیه می شوند.
  3. مدیریت دسترسی‌های سایت : کنترل سطوح یکی از موارد مهم برای جلوگیری از فعالیت های خرابکارانه توسط افراد در سایت است.
  4. استفاده از گواهینامه SSL: فعال‌سازی SSL برای هر سایت وردپرسی توصیه می شود. این مورد همچنین روی سئو سایت هم تاثیر عالی دارد.
  5. پشتیبان‌گیری منظم از سایت: هرگز به تنها پشتیبان گیری هاست تکیه نکنید! به دلایل مختلف شرکت هاستینگ شما ممکن است دچار مشکل شود یا آخرین بک آپ روزانه را گم کند. با استفاده از افزونه های بک آپ گیری خودکار می توانید این مشکل را حل کنید.
  6. مانیتورینگ وب‌سایت: مانیتور کردن فعالیت‌های وب‌سایت برای شناسایی هرگونه فعالیت مشکوک باید به صورت روزانه انجام شود.
  7. استفاده از کپچا برای فرم‌های سایت وردپرسی : فعال‌سازی سیستم کپچا برای محافظت از فرم‌ها در برابر حملات ربات ها انجام می شود که برای هر وبسایت وردپرسی توصیه می کنیم.
  8. حذف افزونه‌های غیرضروری که یک تسک مشترک انجام میدهند: حذف افزونه‌هایی که لازم نیستند یا دیگر به‌روزرسانی نمی‌شوند را فراموش نکنید. این کار به دلیل افزایش امنیت سایت شما پیشنهاد می شود.
به جذابیت و اهمیت این مطلب هم دقت کنید
نمونه دادخواست ابطال سند رسمی

توانایی های مهم برای تبدیل شدن به یک پشتیبان حرفه ای سایت

قبل از هر چیزی یک پشتیبان حرفه ای وردپرس باید روحیه کنجکاو و جستجو گر داشته باشد. درست است که هزاران توسعه دهنده ی وردپرس در دنیا وجود دارند و شما می توانید مشکلات را به راحتی حل کنید. اما این موضوع خود مستلزم آن است که بتوانید در کامیونیتی های قدرتمند وردپرس فعالیت داشته باشید و دنبال مشکل بگردید. پشتیبان وردپرس باید به نصب و پیکربندی ابزارهای پشتیبان‌گیری مختلف برای وردپرس مسلط باشد و بتواند تنظیمات لازم را برای پشتیبان‌گیری منظم از وب‌سایت‌ها انجام دهد. داشتن مهارت‌های فنی در زمینه برنامه‌نویسی و توسعه وب، آشنایی با زبان‌های برنامه‌نویسی مانند HTML، CSS، PHP و JavaScript و توانایی تشخیص و رفع مشکلات فنی وب‌سایت، از دیگر مهارت‌های مورد نیاز یک پشتیبان سایت موفق است.

وظایف پشتیبان سایت

نکته مهم دیگر این است که پشتیبان وردپرس باید برای پشتیبانی از دیتابیس‌ وب‌سایت، تجربه و دانش کافی در زمینه مدیریت دیتابیس‌های مختلف مانند MySQL را داشته باشد. توجه کنید که سایت های مجموعه ها دارایی مجازی شرکت ها است. شما به عنوان یک پشتیبان باید پیش از هر چیز تعهد و مسئولیت پذیری داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل خدمات ارائه کنید. پشتیبانی سایت بازار بسیار خوبی دارد که اگر شما به عنوان یک پشتیبان وردپرس خدمات حرفه ای ارائه بدهید می توانید درآمد خوبی داشته باشید.

نتیجه گیری

اگر می خواهید تبدیل به یک پشتیبان حرفه ای سایت شوید، باید روحیه فعال داشته باشید. برنامه نویسی و به طور کلی همه ی کارهای فنی و حوزه وب نیاز به بروز بودن دارد و شما باید مدام در حال یادگیری باشید. اگر چنین روحیه ای دارید، به شما پیشنهاد می کنیم شغل پشتیبانی سایت وردپرس را انتخاب کنید. بحث امنیت سایت یکی از مواردی است که هر پشتیبان سایت وردپرس باید به آن مسلط باشد. بنابراین اگر در شروع کار هستید، توصیه می کنیم در مورد افزونه های امنیتی وردپرس و به طور کلی راه های افزایش امنیت سایت مطالعه کنید. اگر می خواهید در این زمینه حرفه ای شویدباید مدام کسب تجربه کنید و قدم به قدم حرفه ای شدن را تجربه کنید. بنابراین فقط به پولدار شدن فکر نکنید. همیشه به کارفرما متعهد باشید. تعهد کاری می تواند مشتریان جدید برای شما به همراه داشته باشد. ( که به خاطر رضایت مشتریان قبلی به شما معرفی می شوند.)

منابع : https://www.toastsupport.co.uk/ و https://www.wpbeginner.com/ و https://pentazoom.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =